Usługi

Inwestycje

Myśląc o problemach stojących przed pracodawcami, mało kto zastanawia się dziś nad sposobem radzenia sobie z flotą samochodową. W oczach wielu ludzi, ten problem wydaje się błahy. Sposób finansowania i zakup aut, to przecież takie proste. W rzeczywistości, jednak zarządzanie flota samochodową, to jedno z najbardziej skomplikowanych zagadnień administracyjnych w biznesie. Szkolenie z tematyki zarządzania flotą samochodową, to dobra inwestycja, która pozytywnie wpłynie zarówno  na usprawnienie użytkowania samochodów firmowych jak i na obniżenie kosztów ich eksploatacji. Szkolenie służy przekazaniu praktycznych umiejętności w zakresie zarządzania flotą firmową.

Nie ma niczego złego w pożyczaniu pieniędzy, które umożliwią realizację naszych celów. Podejmując taką decyzję, trzeba jednak kierować się rozsądkiem i dobrze przeanalizować swoją sytuację finansową. Kredyt czy pożyczka? Wiele osób używa tych terminów zamiennie. Choć obie te nazwy wiążą się z pożyczeniem gotówki, to funkcjonują na zupełnie innych zasadach. W czym tkwi więc różnica? Taka wiedza jest przydatna, zwłaszcza, że obecnie kredyt i pożyczka są jednymi z najbardziej popularnych produktów bankowych na rynku.

Istnieje kilka sposobów na prowadzenie działalności gospodarczej. Jedna możliwość, to założenie spółki. Zakładając spółkę, trzeba podjąć decyzję, czy założyć spółkę jawną, partnerską, z ograniczoną odpowiedzialnością, czy może spółkę akcyjną. Jest to ważna decyzja, ponieważ wybór konkretnej formy prawnej różnicuje w przyszłości odpowiedzialność wobec wierzycieli majątkiem spółki jak i majątkiem prywatnym wspólników firmy.

W dzisiejszych czasach, rzadko spotyka się przedsiębiorcę, działającego całkowicie samodzielnie na rynku. Aby ułatwić podejmowanie wszelkich czynności prawnych, ustawodawca powołał do życia instytucję prokury, która jest szczególnym rodzajem pełnomocnictwa. Na czym polega jej wyjątkowość? Czym różni się od pełnomocnictwa? Kto może zostać prokurentem? Poniżej rozwiejemy Państwa wątpliwości.

Zgodnie z Kodeksem cywilnym, przedsiębiorca, to osoba fizyczna, prawna lub jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, której ustawa przyznaje zdolność prawną. Jest nią osoba prowadząca we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową. Śmierć przedsiębiorcy wywołuje określone skutki, które wpływają na sytuację prawną prowadzonego przez niego przedsiębiorstwa, są one różne w zależności od wybranej formy prawnej prowadzonej działalności.

Korzystne prawo podatkowe sprawia, że właściciele firm decydują się na zmiany umów swoich spółek. Jednak nie zawsze wiedzą jakich formalności dopełnić i kiedy takie zmiany zaczynają obowiązywać.

Jedną z kluczowych instytucji w spółce kapitałowej jest kapitał zakładowy, powstający z wkładów założycieli. Większość z nas jest przekonana, ze kapitał zakładowy ma charakter gwarancyjny, a jego celem jest zabezpieczenie interesów wierzycieli. Tak być powinno, ale czy na pewno tak jest? Kapitał zakładowy (podstawowy), to wkład wnoszony przez wspólników, podczas zakładania spółki. Przybiera on postać zarówno pieniężną ( środki finansowe, pochodzące ze źródeł wewnętrznych lub zewnętrznych będące w posiadaniu przedsiębiorstwa ) jak i niepieniężna (Aport). Kapitał zakładowy niepieniężny, to np. wierzytelności, nieruchomości, majątkowe prawa autorskie. W następstwie zgromadzenia majątku, wspólnicy dokonują tzw. wniesienia wkładów do spółki w celu pokrycia kapitału zakładowego.

©2024 INSOM SA. All Rights Reserved. Made with love by MIDNIGHT DESIGN STUDIO.

Please publish modules in offcanvas position.